Montaż oświetlenia przeszkodowego

Montaż oświetlenia przeszkodowego pełni funkcję informacyjną oraz ostrzegawczą dla samolotów i śmigłowców. Montuje się je na wysokich obiektach budowlanych, jak np: słupy, maszty czy kominy. Oświetlenie przeszkodowe to oznakowanie nocne przeszkód lotniczych, za dnia stosuje się z kolei malowanie przeszkodowe (poziome pasy biało – czerwone lub szachownice).
Z naszą ekipą, przy jednym zleceniu, oznakujesz obiekt zarówno dla warunków dziennych, jak i nocnych! W pracy zawsze stosujemy się do aktualnych przepisów prawa budowlanego oraz zasad BHP. Pracujemy szybko i solidnie, co potwierdzą setki zadowolonych klientów.
Przy montażu oświetlenia przeszkodowego zwracamy uwagę na stan zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcji i ogólny stan obiektu. Jeżeli trzeba, wykonujemy malowanie konstrukcji stalowych za pomocą powłok antykorozyjnych – również malowanie ostrzegawcze.
Polecamy wykonywać regularne przeglądy oświetlenia przeszkodowego i instalacji odgromowych, aby cały czas, bez przerw, spełniały swoją funkcję.
Jeżeli nie wiesz, gdzie dokładnie zamontować oświetlenie przeszkodowe możesz skorzystać z naszej pomocy przy projektowaniu instalacji. Oświetlenie przeszkodowe musi zostać zamontowane według ściśle opisanych norm budowlanych, dlatego zalecamy skorzystanie z darmowej konsultacji przed montażem.
Przy montażu oświetlenia przeszkodowego uwzględniamy dwa etapy:

  • montaż mechaniczny;
  • instalację elektryczną.

Pierwsze to zamocowanie lamp przeszkodowych do konstrukcji, podczas gdy druga część pracy polega na podłączeniu ich za pomocą odpowiednich przewodów do rozdzielnic elektrycznych i sterownika.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług alpinistycznych na terenie Warszawy oraz okolic. Umów się telefonicznie!