Malowanie masztów i wież

Wiele osób stosuje zamiennie pojęcia „wieża’ oraz „maszt”, zapominając przy tym, że są to dwie, różniące się od siebie konstrukcje. Ich cechą wspólną są małe, w stosunku do wysokości, wymiary poprzeczne, jednak maszt dodatkowo wyposażony jest w liny odciągowe. Są one odpowiedzialne za przenoszenie obciążenia.
Malowanie wież i masztów wykonujemy z najwyższą starannością. Nie pomijamy przy tym żadnego z etapów przygotowawczych przed malowaniem właściwym. Przygotowania składają się z:

  • dokładnego oczyszczenia powierzchni z zabrudzeń, zatłuszczeń oraz resztek starych, słao przylegających powłok;;
  • nałożenia podkładu, który nie tylko zwiększa przyczepność farby nawierzchniowej, ale także stanowi dodatkowe zabezpieczenie antykorozyjne.
  • nałożenia farby nawierzchniowej, często również o właściwościach antykorozyjnych.

Przy wyborze farby gdy przeprowadzamy malowanie masztów i wież kierujemy się kilkoma ważnymi kryteriami: strukturą powierzchni, rodzajem czynników zewnętrznych oraz chemicznych, na działanie których jest wystawiona oraz oczekiwaniami klienta. Metoda malowania też podlega wyborowi w zależności od warunków pracy. Malujemy tradycyjnie (pędzlem malarskim) lub natryskowo (za pomocą pistoletu ciśnieniowego). Zajmujemy się malowaniem masztów i wież od lat – zaufaj doświadczonym profesjonalistom!
Wykonujemy też inne wymagające prace na wysokości, jak: malowanie kominów, transport linowy i spawanie na wysokości. Możesz spotkać nas w stolicy – Warszawie lub innych mazowieckich miastach. Ceny ustalane są indywidualnie, jednak możesz być pewien, że w stosunku do jakości świadczonych przez nas usług są bezkonkurencyjne!